World First Mythic FyrakkAmirdrassil Race to World First je u konce! Obrovská gratulace evropské guildě Echo, která jako první dokázala porazit Mythic Fyrakka a odnáší si tak titul absolutních šampionů Dragonflight.


Tento raid se bez nadsázky zapíše do historie WoW, jako jeden z nejtěžších a současně nejzajímavějších. Blizzard zde tentokrát odvedl skvělou práci a po prvních sedmi, relativně lehkých boss fightech, nám naservíroval o pět tříd náročnější souboje v podobě Tindrala a finálního Fyrakka. Včasné nerfy, buffy a hotfixy ukázali, že Blizzard tentokrát pečlivě sleduje každý souboj a progress guild.

Dlouhý a vyčerpávající progress si od guildy Echo vyžádal 399 pokusů na předposledním Tindralovi a 344 pokusů na Fyrakkovi.

Ještě ve stejný den se podařilo i americké guildě Liquid, zabít posledního bosse Amirdrassilu a odnáší si tak druhé místo. Rovněž gratulujeme.

Fyrakkovi poslední momenty: 

Echo - https://clips.twitch.tv/SarcasticSmoggyBeeTebowing-RzJ7LjfkHr7mz6uD
Liquid - https://clips.twitch.tv/FitTangibleMarjoramSpicyBoy-nTd4okCWjr0ZwpNq


Několik zajímavostí o závodě:

1. Amirdrassil Race byl nejtěsnější závod v historii WoW. Obě guildy totiž měli před zabitím neúspěšné pokusy pod 2% životů posledního bosse.

2. Mythic Tindral zabral guildě Echo více pokusů než celý předchozí raid (Aberrus Mythic).

3. Někteří elitní hráčí guildy Echo označili tento raid a samozřejmě poslední dva bosse za jeden z nejnáročnějších soubojů, které kdy absolvovali.

4. Race to World First sledovalo v jeden okamžik na Twich i více než 150 000 diváků.