World of Warcraft: The War Within

Vážení čtenáři,

v tomto článku se dozvíte vše, co aktuálně víme o expanzi The War Within. A že toho nebude málo!

Na úvod bychom rádi představili klíčový vizuál k The War Within, na kterém jsou zobrazeni Thrall, Anduin a Alleria s aktualizovanými modely. Nelze si nevšimnout důležitého detailu a to chybějícího ''světla'' v Anduinově meči.

Co to znamená? To zatím nevíme, ale určitě to časem zjistíme.Článek se bude dále věnovat následujícím tématům:

▪️ Představení nových herních zón
▪️ Earthen - nová herní rasa
▪️ Nové dungeony a první raid 
▪️ Warbands
▪️ Nový systém ''Delves''

▪️ Hero Talents


1. Nové herní zóny

V chystaném datadisku The War Within na nás v hlubinách Azerothu budou čekat 4 nové lokace. Nerubianský AZJ-KAHET, zářivý a bujný HALLOWFALL, industriální RINGING DEEPS a těsně u povrchu ISLE OF DORN. Maximálním úroveň se posune na level 80.

AZJ-KAHET

HALLOWFALL

RINGING DEEPS


ISLE OF DORN

2. Titánská rasa ''Earthen''

Bude nová herní Allied rasa, kterou bude možné hrát za Hordu i Alianci. Blizzard je oficiálně představil, jako titány kovanou rasu z živého kamene obohaceného o esenci samotného Azerothu.

My bohužel vidíme pouze další Dwarf model, který půjde hráti i za Hordu. Níže si můžete prohlédnout základní modely.

3. Nové dungeony a první raid

Zde Blizzard nijak nepřekvapil a držel se osvědčené klasiky. Na začátek expanze nás tedy čeká 8 nových dungeonů, se kterými se postupně setkáme při expení a následném end-game. Kromě jejich názvů nemáme žádné bližší informace. 

Levelovací dungeony
▪️ The Rookery
▪️ The Stonevault
▪️ Priory of the Sacred Flame
▪️ City of Threads

Max-Level Dungeony
▪️ Cinderbrew Meadery
▪️ Darkflame Cleft
▪️ The Dawnbreaker
▪️ Old City

Prvním raidem The War Within bude Nerub'ar palace. Bude mít 8 bossů a dojde zde k vyvrcholení příběhu mezi Nerubianskou říší, jejich královnou a Xal'atath.

Celý raid bude silně inspirovaný Nerubianskou architekturou a na rozdíl od již vydaných raidů a dungeonů bude konstruován spíše vertikálně. Nejtěžším bossem tedy pravděpodobně bude výtah :)
4. Warbands

Válečné bandy jsou za nás jednou z nejlepších novinek celého datadisku. Přináší totiž několik zcela zásadních změn, na které většina z nás čeká dlouhé roky.

Ve zkratce by se dalo říct, že konečně dochází ke sjednocení všech vašich postav. Sdílené reputace, banky, transmogy, renowny a dokonce i některé itemy. Naprostá fantazie! 

A speciálně transmog čeká skvělá změna v podobě zrušení restrikcí na typ brnění (armor type). Konečně tedy budete moct svého Mage obléct do kvalitního Plate transmogu a Warriorovi nasadit nádherné Cloth šaty :D5. Nový systém ''Delves''

Nový datadisk, nový systém. A horší, jak sbírání ''catalog research'' v Korthii to být nemůže. 

Ne teď vážně. Čeká nás nový systém, který bude na první pohled zaměřen hlavně na nováčky a casual hráče. Do Vaultu totiž přibude zcela nový řádek, který budete plnit pomocí outdoor aktivit. Chození solo instancí nebo v partě 4 hráčů a 1 NPC z Dragonscale Expedition.

''Delves'' půjdou tedy dělat jednotlivě nebo maximálně v partě 4 hráčů. Důležité je zmínit, že systém bude postaven tak, aby ho mohla dělat jakákoliv specializace. DPS tedy nebude nikterak zvýhodněno proti tankovi nebo healerovi.

Systém bude také zahrnut do sezónního obsahu. Navíc tedy budete moct získat sezónní achievementy, pety a mounty.6. Hero talenty

Posledním bodem je další pokus o pozitivní změnu v systému talentů. Na úvod bych řekl, že se jedná o první verzi a jak Blizzard známe, v průběhu to můžou ještě několikrát kompletně předělat.

Hero talenty jsou jednoduše řečeno strom talentů ve vašem stromu talentů, který má však vaší classe přinést další fantazii a možnosti hraní. Každá postava a specializace bude mít na výběr ikonické archetypy. 

Jak to bude fungovat:
▪️ Celkem 3 stromy na classu se 2 stromy, které lze zaměnit podle specifikace.
▪️ Systém se automaticky odemkne v 71.
▪️ Získejte 1 talentový bod za úroveň od úrovně 71-80.
▪️ Celkem 10 talentů s několika výběrovými uzly.

Několik příkladů: 
Mountain Thane pro Warriora.
Dark Ranger pro Huntery.
Keeper of the Grove pro Druidy - inspirujte se mocnými Strážci Grove, abyste ochránili rovnováhu a ochránili Sen. Nasměrujte do svých kouzel ohromnou přirozenou sílu a přivolejte vylepšené treanty, abyste ochránili své spojence a rozdrtili své nepřátele.